نمایش نوار ابزار

برنامه درسی کارشناسی مدیریت بازرگانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

در لینک ذیل می توانید برنامه درسی جدید رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی را دانلود نمایید. این برنامه نسخه جدید و بازنگری شده دوره می باشد که در سال ۱۳۹۳ به تصویب رسیده است. برنامه درسی قبلی دوره کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی مربوط به سال ۱۳۷۶ بود که اکنون به روز شده است. تعداد کل واحدهای درسی این رشته ۱۳۸ واحد است که شامل ۲۲ واحد دروس عمومی، ۳۸ واحد دروس پایه، ۳۷ واحد دروس اصلی، ۳۶ واحد دروس تخصصی، و ۵ واحد دروس اختیاری می باشد. تعدادی از مهم ترین درس های رشته مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی عبارتند از: بازاریابی و مدیریت بازار، مدیریت استراتژیک، بازرگانی بین الملل، بازاریابی بین الملل، حقوق بازرگانی، مدیریت مالی، و اصول و مبانی کارآفرینی. از طریق لینک ذیل می توانید برنامه درسی کارشناسی مدیریت بازرگانی را دانلود کنید:

http://www.seyedkalali.com/wp-content/uploads/Karshenasi-Modiriyat-Bazargani.pdf

دیدگاه ها
 • توکلی پاسخ به دیدگاه

  می خواستم خواهش کنم که اگر ممکنه در مورد این موضوع توضیح بفرمایید که کسانی که در رشته ی مدیریت استراتژیک تحصیل می کنند در چه زمینه هایی مشغول به کار می شوند؟ وبا توجه به اینکه این افراد باید به تدوین استراتژی برای سازمان ها بپردازند و این یک کار کلیدی و مهم هست، چه افرادی با خواندن این رشته در زمینه ی کار به موفقیت دست پیدا میکنند؟
  و اینکه آیا با توجه به کلیدی و مهم بودن کار این افراد در پیدا کردن شغل به مشکل برنمی خورند؟
  متشکرم

  • نادر سیدکلالی پاسخ به دیدگاه

   سلام. پیدا کردن کار در ایران به طور کلی دشوار است! به خصوص در زمینه های تخصصی مثل برنامه ریزی استراتژیک. بیشترین فارغ التحصیلان رشته استراتژی در کشورهای توسعه یافته در صنعت مشاوره مدیریت مشغول به کار می شوند. با توجه به کوچک بودن این صنعت در ایران شما می توانید در بخش برنامه ریزی، دفتر استراتژی، یا دفاتر ساختار، منابع انسانی و توسعه سازمانی شرکت ها در صنایع مختلف مشغول به کار شوید. به علاوه باتوجه به این که این رشته درحال حاضر یکی از گرایش های رشته های مدیریت بازرگانی و mba است محدوده کاری شما صرفا به استراتژی محدود نمی شود. شما می توانید در زمینه های دیگر مثل بازاریابی فعال شوید.